ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ترفند های وصول طلب از مشتری
زمان کنونی: 05-18-2024, 04:17 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: فرهاد قربانی
آخرین ارسال: minalaw
پاسخ: 21
بازدید: 20025

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 48 رأی - میانگین امیتازات : 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترفند های وصول طلب از مشتری
12-17-2012, 04:25 PM
ارسال: #11
RE: ترفند های وصول طلب از مشتری
با توجه به اقتصاد بی ثبات ما،بدون نیسیه نمیشه، بدون اعتماد هم که نمیشه تو بازار کار کرد،نه من قدرت دارم تمام کالا رو نقدی بخرم و نه خریدار کالای من این قدرت رو داره.پس این تعامل نقد و نسیه و اعتماد باید باشه.مگه چند نفرشون بدقول یا بدحساب میشن.تازه بد حسابی و بد قولی در بعضی موارد دست شخص نیست و ناخواسته بوجود میاد.که با صبر و شکیبایی هر دونفر قابل حل میشه.

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: maxsoulfly , Mind , jahanagahi , حامد , M3HDI , mir abbas , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی , tarfand
12-18-2012, 02:22 PM
ارسال: #12
دوستان فقط همین چند راه برای وصول وجود داره؟

گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: M3HDI , mir abbas , مهدی گل محمدی , jahanagahi , ناصر صادقی
12-18-2012, 11:09 PM
ارسال: #13
وصول طلب از مشتری،بستگی به موقعیت شما وموقعیت طرف مقابل قابل تغییر است. ممکن است شما در موقعیت مالی خوبی نباشید ،پس کار عاقلانه انست که با مشتری با رفتار ارام و متانت طوری که بر علیه شما جبهه نگیرد.طلب خود را وصول کنید. شما میتوانید در طی مذاکراتی که با مشتری مورد نظر انجام میدهید .نقاط ضعف مشتری را پیدا کنید.واز ان طریق اقدام کنید.مثلا در طی صحبتها متوجه میشوید که از فلان فامیلش حرف شنوی دارد.پس یک راه پیدا شد.و در ضمن یادمان باشد که هیچ کس به اندازه دو طرف(طلبکار و بده کار) نمی توانند حرف همدیگر را بفهمند.

گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: amiryazdani138 , M3HDI , mir abbas , sajjad , مهدی گل محمدی , abnilboy , jahanagahi , ناصر صادقی , tarfand
04-17-2013, 07:11 PM
ارسال: #14
(12-17-2012 04:12 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  
(12-17-2012 03:44 PM)فرهاد قربانی نوشته شده توسط:  یک ترفند دیگر:امضای فاکتور صادره توسط شما از خریدار: اگر دقت کرده باشید زیر هر فاکتور فروش امضای خریدار و فروشنده موجود هست.امضای خریدار به منزله سند بدهی میباشد.

موقع صدور فاکتور خریدار اصلی زیر فاکتور را امضا می کنه (همونی که چک داده )
اگر چک مشتری را خرج می کنه ، پشت چک مشتری را امضا می کنه و توی فاکتور شرح چک ها نوشته می شه و زیرش را امضا می کنه
موقع تحویل جنس از انبار یا کارگاه یا کارخانه ، رسید تحویل کالا توسط مسئول انبار از مشتری یا نماینده وی امضا گرفته می شود . در صورتی که وانت یا ماشین سنگین فرستاده باشه ، بارنامه یا فیش پیک یا وانت گرفته می شه و راننده زیرش قید می کنه اجناس صجیح و سالم جهت تحویل به آقای ایکس تحویل گرفته شد

اما تو پست قبلی هم گفتم چون چک جنبه حقوقی پیدا کرده زیاد نمی شه روش مانور داد . و در صورتی می شه روی چک حکم قضایی گرفت که چک نقدی گرفته شده باشه و همانروز هم بره بانک که معمولا یک درصد اوقات هم چک ها اینجوری نیست . بنابراین ما روی چک اقدام نمی کنیم بلکه اقدام روی سفته هست .

دوست محترم با نهایت احترام باید عرض کنم که حرفهاتونو قبول ندارم و به چندین دلیل چک سند بسیار بهتری نسبت به سفته(بر وزن هفته) می باشد
1-اون مطلبی که شما فرمودید چک روز مربوط به جنبه کیفری چک هست یعنی چکی که اثبات بشه (نکته :اثبات این امر به عهده صادر کننده چک هست) که مربوط به گذشته هست فقط جنبه کیفری اش ساقط می شه و از لحاظ جنبه حقوقی هیچ تاثیری در نحوه مطالبه شما نداره
2-نکته ای که باید مد نظر قرار بگیره بحث اثبات هستش همونطور که گفتم اثبات اینکه تاریخ صدور چک قبل از تاریخ پرداختش هست به عهده طرف مقابل هست یعنی دادگاه فرض رو بر این می ذاره که تاریخ صدور و پرداخت مثل هم هست هرچند که شاید یک درصد چک ها اینگونه نباشند(فرض قانون تجارت اینه)
نکته دیگه اینه که سفته یک سند ساده هست در واقع اگر طرف در دادگاه انکار کرد که سفته را امضا کرده این به عهده شماست که بری امضاهای مسلم الصدور طرف را از جاهایی مثل دفاتر اسناد رسمی بگیری هزینه کارشناسی رو هم از جیب مبارک بپردازی و النهایه اگه نتونستی اثبات کنی که این امضا منتسب به شخصه دعوا رو باختی در حالی که چکی که از حساب طرف (حسابی که به نام طرف صادر شده) اصولا غیر قابل انکاره مگر اینکه طرف مقابل ادعا کنه که یا چک سرقتیه یا توسط دیگری امضا شده که در هر دوحالت اثبات این قضایا به عهده خودشه
نکته سوم اینه که اصولا برای وصول چک نیازی به رفتن به دادگاه نیست(نکته ای که خیلیا نمی دونن) یعنی شما چک رو می بری واحد اجراییات ثبت استعلام می گیری و اگه خونه ای ملکی چیزی به نام طرف باشه خود واحد اجرایی ملک رو توقیف می کنه می ذاره برای فروش و بدهی شما رو پرداخت می کنه بدون اینکه نیازی به رفتن به دادگاه باشه درست مانند سند رسمی برای همینه که با اینکه چک سند رسمی نیست اما لازمالاجرا هستش بر خلاف سفته که حتما باید روند دادرسی رو طی کنی
تازه سفته ازش مالیات کسر میشه به میزان نیم درصد در حالی که چک مبلغ تمبر مالیاتیش کم تره
اینها همه علاوه بر قابلیت کیفری چک هستش که اصولا صدور چک پرداخت نشدنی جرم هستش و حبس داره یعنی شما می تونی بری دادسرا شکایت کنی طرف رو بندازی بازداشتگاه دو سه شب که اب خنک خورد از زمین و اسمون پول جور می شه
سوالی بود درخدمتم27

از مضارع ها و ماضی ها کلافه ام
دلم برای دیدن یک حال ساده تو تنگ شده است...
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , Andisheh , فرهاد قربانی , karafarin , jahanagahi , ناصر صادقی , goldmen , tarfand
04-18-2013, 03:38 AM
ارسال: #15
(04-17-2013 07:11 PM)mortizmortiz نوشته شده توسط:  سوالی بود درخدمتم27

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی شما
چون فرمودید سوالی بود بپرسیم وقتتون رو میگیرم. لطفاً نظرتون رو در این رابطه بفرمایید:
من برای یه چک زیر ده تومن حدود یکساله در پیچ و خم دادگاه هستم. اون شخص هم علیرغم اینکه خانواده متمولی داره ولی از خودش هیچی نداره. همچنین با شکایت کیفری، هم بازداشتگاه رفت و هم اینکه الان بعد از همه تأخیرهایی که بوجود آورد اعم از کارشناسی و ...، حکم یکساله زندانش صادره شده اما متأسفانه نه خودش تمایلی به پرداخت داره و نه خانواده اش پا پیش میذارن.
منهم تا حالا به امید این حکم دنبال شکایت حقوقی و هزینه های اون نرفتم اما ظاهراً الان دیگه مجبورم اون پروسه رو هم طی کنم. زمان صدور چک هم کمتر از یکسال و نیم هست.

با تشکر
موفق باشید

پ.ن: چون این داستان هم به بحث تاپیک مربوط می شد و هم بررسی مراحل قانونی، اونو عرض کردم.

تاپیکهای من در انجمن:
پیشنهاد تشکیل باشگاه کارآفرینان خلاق هم اندیش
جنبش کارآفرینی مجازی
رهنمون
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , karafarin , jahanagahi , ناصر صادقی
04-18-2013, 09:06 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-18-2013 09:07 AM، توسط فرهاد قربانی.)
ارسال: #16
(04-17-2013 07:11 PM)mortizmortiz نوشته شده توسط:  
(12-17-2012 04:12 PM)مهدی 1 نوشته شده توسط:  
(12-17-2012 03:44 PM)فرهاد قربانی نوشته شده توسط:  یک ترفند دیگر:امضای فاکتور صادره توسط شما از خریدار: اگر دقت کرده باشید زیر هر فاکتور فروش امضای خریدار و فروشنده موجود هست.امضای خریدار به منزله سند بدهی میباشد.

موقع صدور فاکتور خریدار اصلی زیر فاکتور را امضا می کنه (همونی که چک داده )
اگر چک مشتری را خرج می کنه ، پشت چک مشتری را امضا می کنه و توی فاکتور شرح چک ها نوشته می شه و زیرش را امضا می کنه
موقع تحویل جنس از انبار یا کارگاه یا کارخانه ، رسید تحویل کالا توسط مسئول انبار از مشتری یا نماینده وی امضا گرفته می شود . در صورتی که وانت یا ماشین سنگین فرستاده باشه ، بارنامه یا فیش پیک یا وانت گرفته می شه و راننده زیرش قید می کنه اجناس صجیح و سالم جهت تحویل به آقای ایکس تحویل گرفته شد

اما تو پست قبلی هم گفتم چون چک جنبه حقوقی پیدا کرده زیاد نمی شه روش مانور داد . و در صورتی می شه روی چک حکم قضایی گرفت که چک نقدی گرفته شده باشه و همانروز هم بره بانک که معمولا یک درصد اوقات هم چک ها اینجوری نیست . بنابراین ما روی چک اقدام نمی کنیم بلکه اقدام روی سفته هست .

دوست محترم با نهایت احترام باید عرض کنم که حرفهاتونو قبول ندارم و به چندین دلیل چک سند بسیار بهتری نسبت به سفته(بر وزن هفته) می باشد
1-اون مطلبی که شما فرمودید چک روز مربوط به جنبه کیفری چک هست یعنی چکی که اثبات بشه (نکته :اثبات این امر به عهده صادر کننده چک هست) که مربوط به گذشته هست فقط جنبه کیفری اش ساقط می شه و از لحاظ جنبه حقوقی هیچ تاثیری در نحوه مطالبه شما نداره
2-نکته ای که باید مد نظر قرار بگیره بحث اثبات هستش همونطور که گفتم اثبات اینکه تاریخ صدور چک قبل از تاریخ پرداختش هست به عهده طرف مقابل هست یعنی دادگاه فرض رو بر این می ذاره که تاریخ صدور و پرداخت مثل هم هست هرچند که شاید یک درصد چک ها اینگونه نباشند(فرض قانون تجارت اینه)
نکته دیگه اینه که سفته یک سند ساده هست در واقع اگر طرف در دادگاه انکار کرد که سفته را امضا کرده این به عهده شماست که بری امضاهای مسلم الصدور طرف را از جاهایی مثل دفاتر اسناد رسمی بگیری هزینه کارشناسی رو هم از جیب مبارک بپردازی و النهایه اگه نتونستی اثبات کنی که این امضا منتسب به شخصه دعوا رو باختی در حالی که چکی که از حساب طرف (حسابی که به نام طرف صادر شده) اصولا غیر قابل انکاره مگر اینکه طرف مقابل ادعا کنه که یا چک سرقتیه یا توسط دیگری امضا شده که در هر دوحالت اثبات این قضایا به عهده خودشه
نکته سوم اینه که اصولا برای وصول چک نیازی به رفتن به دادگاه نیست(نکته ای که خیلیا نمی دونن) یعنی شما چک رو می بری واحد اجراییات ثبت استعلام می گیری و اگه خونه ای ملکی چیزی به نام طرف باشه خود واحد اجرایی ملک رو توقیف می کنه می ذاره برای فروش و بدهی شما رو پرداخت می کنه بدون اینکه نیازی به رفتن به دادگاه باشه درست مانند سند رسمی برای همینه که با اینکه چک سند رسمی نیست اما لازمالاجرا هستش بر خلاف سفته که حتما باید روند دادرسی رو طی کنی
تازه سفته ازش مالیات کسر میشه به میزان نیم درصد در حالی که چک مبلغ تمبر مالیاتیش کم تره
اینها همه علاوه بر قابلیت کیفری چک هستش که اصولا صدور چک پرداخت نشدنی جرم هستش و حبس داره یعنی شما می تونی بری دادسرا شکایت کنی طرف رو بندازی بازداشتگاه دو سه شب که اب خنک خورد از زمین و اسمون پول جور می شه
سوالی بود درخدمتم27
با سلام.ممنونم از شروع بحث شما. اولا اصلا هدفم نوع طی کردن مراحل قانونی چک نیست. من میخوام راههایی پیدا کنیم که زودتر و بهتر بدون هیچ درگیریهای الکی طلبمون رو وصول کنیم. و گرنه مراحل قانونی با تمام مشکلاتش و محاسنش بماند.و اما در یکی از موارد تون که فرمودین میتونید از طریق ثبت اسناد اقدام کرده و خونه اش رو توقیف کنید. لازم به ذکره که خونه جزء مستثنیات دین بوده و هر شخص میتوانید یک خونه و یک محل امرا معاش و یک وسیله نقلیه که ان طریق امرار معاش میکند داشته باشد. بحث رو ادامه بدید تا از اصفهان برگشتیم به امید خدا ،بیشتر از همدیگه یاد بگیریم.

گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: مهدی گل محمدی , karafarin , mortizmortiz , jahanagahi , ناصر صادقی , Andisheh , naderv , tarfand
04-18-2013, 09:22 AM
ارسال: #17
(04-18-2013 03:38 AM)Andisheh نوشته شده توسط:  

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی شما
چون فرمودید سوالی بود بپرسیم وقتتون رو میگیرم. لطفاً نظرتون رو در این رابطه بفرمایید:
من برای یه چک زیر ده تومن حدود یکساله در پیچ و خم دادگاه هستم. اون شخص هم علیرغم اینکه خانواده متمولی داره ولی از خودش هیچی نداره. همچنین با شکایت کیفری، هم بازداشتگاه رفت و هم اینکه الان بعد از همه تأخیرهایی که بوجود آورد اعم از کارشناسی و ...، حکم یکساله زندانش صادره شده اما متأسفانه نه خودش تمایلی به پرداخت داره و نه خانواده اش پا پیش میذارن.
منهم تا حالا به امید این حکم دنبال شکایت حقوقی و هزینه های اون نرفتم اما ظاهراً الان دیگه مجبورم اون پروسه رو هم طی کنم. زمان صدور چک هم کمتر از یکسال و نیم هست.

با تشکر
موفق باشید

پ.ن: چون این داستان هم به بحث تاپیک مربوط می شد و هم بررسی مراحل قانونی، اونو عرض کردم.
شما شکایت کیفری کردین و یکسال زندان هم براش بریدن دیگه دادخواست حقوقی برای چی؟ مگه رو یه چک میشه دوبار شکایت متفاوت داد؟؟!!

سرباز پیاده شطرنج هم اگر راه را تا انتها ادامه دهد وزیر می شود!!
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , مهدی گل محمدی , jahanagahi , ناصر صادقی , Andisheh
04-18-2013, 11:04 AM
ارسال: #18
(04-18-2013 03:38 AM)Andisheh نوشته شده توسط:  

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی شما

با تشکر
موفق باشید

سلام خدمت عزیزان
دوستان یک نکته مهم رو که خدمت شما اساتید گرام عرض کنم تمایز امور حقوقی و کیفری هستش
بعضی وقایع حقوقی ماهیت دوگانه حقوقی (مدنی) و کیفری دارند مثلا اگه کسی عمدا مال شما رو تخریب کرد این عمل جرمه حالا شما دو راه پیش رو دارید هم می تونید از اون اقا شکایت کیفری بکنین (در دادسرا و دادگاه کیفری) هم دادخواست بدین به دادگاه حقوقی که ضرر و زیانتون رو جبران کنن(انتخاب با شماست می تونین فقط شکایت کنین یا فقط دادخواست بدین یا هر دو) چون ماهیت این دو امر متفاوته دادگاه رسیدگی کننده به این امور هم متفاوته
تفاوت مهمی که امر کیفری داره اثار سو سوابق کیفریه مثلا شما بخواهی جایی استخدام شی یا مثلا جواز کسب بگیری یا هر کاری بخواهی انجام بدی سابقه کیفری می تونه یه مانع بزرگ سر راهتون باشه بنابرین اگه شما یه دعوای حقوقی به مبلغ 100 میلیارد رو ببازی سابقه ای برات درست نمی شه ولی اگه 1 ریال جریمه نقدی محکوم شی به عنوان مجازات همین برات می شه سو سابقه همینه که شما رو ترغیب می کنه از طرف شکایت کنید و خودش عامل بازدارنده مهمیه
در این موردی که شما فرمودید طرف رو حتی زندان انداختید ولی خانوادش حاضر نیستن طلبتونو بدن(چقد انساندوستانه!) باید خدمتتون عرض کنم دیگه دوست من این قضیه مثل کندن مو از کف دسته به هر حال وقتی به هیچ روشی نشه طرف رو الزام کرد ناچارا باید بی خیال قضیه شد (منظورم اصلا این نیست که برید رضایت بدید)
عزیزان نهایتا باید یه نکته دیگه رو هم خدمتتون عرض رکنم(ببخشید که بحث خیلی حقوقی شد نمی خواستم ولی ناچار شدم) شما هر طلبی رو از طریق دادگاه حقوقی علیه طرف حکم بگیری به هر طریقی که اثبات شه حتی با یه رسید معمولی یا دوتا شاهد یا اقرار طرف اگه حکم علیه او صادر شد و پرداخت نکرد میتونی مطابق قانون نحوه اجرای محکومیت های مال طرف رو بازداشت کنی تا حاضر به پرداخت شه دقت کنید تفاوت این بازداشت با حبس کیفری در اون اثار سویی که گفتم هستش مثلا اگه کسی مهریه زنشو نده ده سال بره توی بازداشت روزی که ازاد شد سابقه کیفری براش محسوب نمی شه چون بازداشت بوده نه حبس ولی اگه سه ماه به خاطر یه جرم معمولی (مثلا مزاحمت تلفنی) بره حبس همین براش میشه سو سابقه و دردسر بنابرین چون صدور چک پرداخت نشدنی(بلا محل) خودش جرمه اگه شما شکایت کنی طرف بره زندان سابقه براش درست می شه همینه که میگم از زیر سنگم شده پول رو جور میکنه
نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه قصور منو ببخشید سعی کردم هر چه بیشتر ساده بگم اگه متوجه نشدید بذارید پای کم توانی من چون به نظرم هنر اینه که مسایل حقوقی رو واسه غیر حقوقی ها بیان کنی
همتونو می ستایم

تشکر شده توسط: jahanagahi , ناصر صادقی , Andisheh , فرهاد قربانی
04-18-2013, 11:24 AM
ارسال: #19
[/quote] با سلام.ممنونم از شروع بحث شما. اولا اصلا هدفم نوع طی کردن مراحل قانونی چک نیست. من میخوام راههایی پیدا کنیم که زودتر و بهتر بدون هیچ درگیریهای الکی طلبمون رو وصول کنیم. و گرنه مراحل قانونی با تمام مشکلاتش و محاسنش بماند.و اما در یکی از موارد تون که فرمودین میتونید از طریق ثبت اسناد اقدام کرده و خونه اش رو توقیف کنید. لازم به ذکره که خونه جزء مستثنیات دین بوده و هر شخص میتوانید یک خونه و یک محل امرا معاش و یک وسیله نقلیه که ان طریق امرار معاش میکند داشته باشد. بحث رو ادامه بدید تا از اصفهان برگشتیم به امید خدا ،بیشتر از همدیگه یاد بگیریم.

سلام و عرض ادب خدمتتون
عرض کنم خدمت شما که منظور از مستثنیات دین (عربی مابی منو ببخشید اصطلاحات حقوقی زیادی عربین!) خونه ایه که حداقل یک زندگی معمولی رو تامین کنه مثلا بنده خدا یه الونک 80 متری تو پایین شهر نشسته توان پرداخت اجاره و هزینه های سرسام اورشو نداره نه اینکه ویلا 2000 متری تو زعفرانیه رو بگیم مستثنیات دین! یا مثلا وسیله نقلیه طرف یه پیکان 66 سفید یخچالی!(شوخی هامو ببخشید قصدم جسارت نیست می خوام فضا عوض شه) یا یک ماشین معمولیه نه یک وسله گران قیمت البته این حرف شما درسته معمولا اجراییات ثبت خودش یه دردسر بزرگه
دوستان اصولا فضای حقوق تجارت بر خلاف حقوق مدنی ( معاملات روزمره مردم عادی نه تجار) بر مبنای اعتماد و اصل سرعته لذا شما می بنید با یک تلفن میلیارد ها تومان پول جابه جا می شه ولی اگه شما یه خونه واسه خودت بخواهی بخری کلی محکم کاری میکنید لذا خیلی نمی شه دادو ستد های تجاری رو محکم کرد مثلا گرفتن یک مال ارزشمند از طرف به صورت رهن اونم با سند رسمی می تونه خیلی قرص و محکم باشه ولی اینطوری شما به جای تمرکز روی کارتون باید روزی ده بار برین دفتر خونه اسناد رسمی هی از طرف یه مال بگیرین بذارین در رهن خودتو که اگه طلبشو نداد برین مال مرهونه رو بفروشین طلبتونو وصول کنید . عملا شدنی نیست چون هزینه بر و وقت گیره در حالی که اصل سرعت رو در معاملات تجاری داریم بنابرین اگه اعتماد در مراودات تجاری از بین رفت (که خیلی وقته از بین رفته) تجارت خیلی سخت می شه

تشکر شده توسط: ناصر صادقی , Andisheh , فرهاد قربانی , tarfand
04-18-2013, 02:08 PM
ارسال: #20
سلام
ممنون از همراهی و پاسخ دوستان
مطالبی که الان میخوام عرض کنم رو در ادامه روند تاپیک در نظر بگیرید و قصد جسارت به دوستان رو ندارم.

نکته جالب اینه که همه ما از جمله خودم معمولاً در برابر چنین رویه ای دل رحم و دلسوز متهم میشیم که البته ممکنه برخی اوقات هم بجا باشه ولی به نظرم تا قبل از اینکه شرایط دو طرفه رو کامل مطلع نباشیم نباید قضاوتی اینچنینی انجام بدیم. جالب اینجاست شوراهای حل اختلاف هم بعضاً اینگونه هستند.

و اما شخصی که من ازش یاد کردم متأسفانه سالهای قبل مقدار قابل توجهی از سرمایه مامان باباش رو به فنا داده بود و بعد چون دیگه امکان گرفتن سرمایه از خانواده رو نداشت یکی دو سال پیش با ترفندی خاص سر من و تعدادی دیگه رو به نوعی کلاه گذاشت. همچنین این شخص اعتیاد هم داشت. تأسف بیشتر اینکه این شخص هیچگونه اخلاقیات و اعتقاداتی نداشت و از هر صد کلمه 120 کلمه اش دروغ بود!

حال از این طرف من (و حتی دیگرانی) که نیاز به ذکرش نیست که با چه مشقتی سرمایه در اختیار ایشون قرار دادم و چه مشکلاتی هم از حیث مالی و بیشتر از اون اعتبار و درایت و تجربه نزد خانواده اونهم بعد از مدت کوتاهی از تأهل! برام پیش اومد و ...، واقعاً این حق رو ندارم که چون یه قرارداد محکم حقوقی بستم در پی احقاق حق خود باشم!؟

بهرحال همانطور که دوست عزیز حقوقدانمون هم فرمودن من بطور مجزا و از دو دادگاه مختلف این حق رو دارم که در پی احقاق حقم باشم چون میگن حق گرفتنی است. از طرفی همونطور که ایشون هم فرمودن من با همون حربه قصد داشتم بخاطر سوءسابقه طرف یا خانواده اش نسبت به پرداخت طلب من اقدام کنن. حال وقتی این اتفاق نمیفته و خیلی راحت میگه میرم هتل و برگردم چرا من دنبال اقدام مطالبه وجه خودم نباشم؟ (حکم کیفری مربوط به قضیه عمومی جرم هست که ربطی به من نداره)

البته متأسفانه چنین مسائلی که روز به روز هم داره در جامعه بیشتر میشه باعث متلاشی شدن حس اعتماد و به نوعی مانع شروع کسب و کارهای جدید هم شده. چون شخصاً خود من در طی این یکسال به همین دلیل چند موقعیت خوب رو هم بخاطر ترس از این قضیه و هم نگاههای خانواده همسر از دست داده و منصرف شدم.

بی تعارف همین الانهم در گروه خراسان علیرغم وجود یه جو بسیار دوستانه و صمیمی و دوستان معتمد اگه قرار باشه کار از پروسه آزمایشی دربیاد با تمام احترام، قبلش باید تمام امور حقوقی قضیه حل و فصل بشه تا اقدامی انجام بدم.

بازهم تکرار می کنم این نوشته رو یه خاطره، درد دل، عبرت، تجربه، راهکار یا هر چیزی دوست داشتید در نظر بگیرید و قصد جسارت نداشتم.
موفق باشید

تاپیکهای من در انجمن:
پیشنهاد تشکیل باشگاه کارآفرینان خلاق هم اندیش
جنبش کارآفرینی مجازی
رهنمون
 تشکر شده توسط: mortizmortiz , tarfand
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اول خبر بد را بشنويم يا خبر خوب را ؟ يادداشتي از هاروي مك كي samiar afshari 0 450 03-09-2015 04:44 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  درس‌های مدیریتی آموزنده/ یادداشت هاروی مک‌کی، مولف کتاب پرفروش شنا با کوسه‌ها samiar afshari 0 1,037 03-08-2015 09:11 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  یک تکنیک ساده برای اینکه وقت را از دست ندهید.... mallarme 3 1,385 05-23-2014 11:26 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  تکنیک های ساده برای پس انداز و کسب امنیت مالی کامیار کاظمی 5 2,313 05-23-2014 11:24 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  از کجا شروع کنیم؟ jahanagahi 19 2,644 07-30-2013 03:15 PM
آخرین ارسال: poldar
  وقتی پول از حسابمان کسرشد و برنگشت چه کنیم؟ mallarme 0 653 12-07-2012 04:00 PM
آخرین ارسال: mallarme
  استراتژی های ورود بازارهای جهانی jahanagahi 0 930 07-03-2011 08:50 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  شیوه‌های مدیریتی در 9 کشور دنیا کامیار کاظمی 4 1,916 06-05-2011 04:57 PM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS