ماگستان، خرید ماگ، خرید فلاسک و خرید هدیه در همین نزدیکی!

خرید هدیه، خرید ماگ

تابلو اعلانات سایت
میلیاردرها مرامنامه (قوانین سایت) میلیاردر هدف این سایت چیست؟ میلیاردر دانلود ماهنامه سایت
میلیاردرها اتمام حجت (حتما بخوانید.) میلیاردر راه اندازی کسب و کار توسط اعضا میلیاردر مسابقه دوبرابر کردن پول
میلیاردرها عضویت در بخش ویژه VIP میلیاردر موفقیت های دوستان بعد از عضویت در سایت میلیاردر تبلیغات و معرفی کار و شغل شما

راهنمای خرید هدیه، ماگ و فلاسک

ماگستان, اولین و تنهاترین

ماگستان, اولین و تنهاترین

ترفند های وصول طلب از مشتری
زمان کنونی: 05-19-2024, 03:14 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
نویسنده: فرهاد قربانی
آخرین ارسال: minalaw
پاسخ: 21
بازدید: 20029

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 48 رأی - میانگین امیتازات : 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12-16-2012, 11:46 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-16-2012 11:47 PM، توسط فرهاد قربانی.)
ارسال: #1
با سلام خدمت همگی. میخوام یه بحثی رو شروع کنم.که به چه نحوی از مشتری پول بگیریم. بطور مثال ،شما جنسی به مشتریتون فروختید و بنا به دلایلی مشتری از پرداخت وجه کالای فروخته شده امتناع میکند.یا ندارد پرداخت کند.میخوام بدونم عکس العمل میلیاردرهای اینده تو این زمینه چطوره؟با چه راهکارهایی پولتون رو وصول می کنید؟

کوشش اولین وظیفه انسان است.(گوته)
گروه برتر،برتر از همه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط: jahanagahi , tondar12 , mohajer.my , mir abbas , مسعود کوچولو , maxsoulfly , حامد , Delta.H , مهدی گل محمدی , mjdehghani , dara , vahid61 , 3ObHaN , مهدی 1 , mohsen k1 , mohammadshamosi , mahdi77 , M3HDI , reza riz , mortizmortiz , Andisheh , ناصر صادقی , tarfand
12-17-2012, 12:33 AM
ارسال: #2
RE: ترفند های وصول طلب از مشتری
سلام جناب قربانی
من خودم خیلی این مشکل رو دارم و واقعا خیلی مواقع که میبینم چک مشتری احتمال پول نشدنش زیاده حتی شکایت هم نمیکنم چون ارزش وقت گذاشتن نداره.ولی اگر چک برگشتی زیاد بود به نظرم حتما باید وکیل داشته باشید تا کارهاتون رو پیگیری بکنه یا با یک شرخر رفیق باشید!!!!!!!!

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , مسعود کوچولو , maxsoulfly , حامد , jahanagahi , Delta.H , مهدی گل محمدی , dara , vahid61 , مهدی 1 , 3ObHaN , tondar12 , mohsen k1 , mohammadshamosi , بيلا بالا , M3HDI , mortizmortiz , ناصر صادقی
12-17-2012, 01:09 AM
ارسال: #3
Music RE: ترفند های وصول طلب از مشتری
(12-17-2012 12:33 AM)mir abas نوشته شده توسط:  سلام جناب قربانی
من خودم خیلی این مشکل رو دارم و واقعا خیلی مواقع که میبینم چک مشتری احتمال پول نشدنش زیاده حتی شکایت هم نمیکنم چون ارزش وقت گذاشتن نداره.ولی اگر چک برگشتی زیاد بود به نظرم حتما باید وکیل داشته باشید تا کارهاتون رو پیگیری بکنه یا با یک شرخر رفیق باشید!!!!!!!!
با تشکر از اقای خالدی(میر عباس).پس راه حل اول1- پیگیری توسط وکیل.

( برای من وکیل ، اخرین، اخرین راه حل میباشد.. شر خر رو هم اصلا قبول ندارم.(حتی در بدترین شرایط من چک یا طلبمو از طریق شر خر دوست ندارم وصول بشه.دلایلی دارم که سعی میکنم پایان این بحث خدمت دوستان عرض کنم.)

گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: jahanagahi , Delta.H , مهدی گل محمدی , dara , 3ObHaN , Mind , mohammadshamosi , maxsoulfly , بيلا بالا , M3HDI , mir abbas , حامد , mortizmortiz , ناصر صادقی , tarfand
12-17-2012, 01:19 AM
ارسال: #4
يك بدي كه بازاري ها ايجاد كردن
تو حرف هاي اقاي ميرعباس هست
بخاطر دردسرهاش اصلا بفكر نقد كردنش نيست

روش هاي مختلفي هست
اول سعي كنيد چكي عرضه نكنيد
دوم سعي كنيد مشتري شناسي كنيد بعد عرضه چكي
سوم با اعتبار ديگران چكي بدين

هرانساني يك نقطه ضعفي دارد
مثلا براي مبالغ پايين كه من خيلي ازاين كارها كردم
به آشناهاش يا خانواده اش گفتم فلاني چكش نقد نشده برام بيارش
سريع بخاطر مسايل خانوادگي نقد شده

ولي اگر سعي كنيد پيشگيري كنيد بهتر از درمان هست
ولي
چرخر ويا در كارهاي كلان وكيل

يكي از آشناهام قبلا تو تهران آهن فروشي داشت
برام تعريف كرد:
گفت يك بار رفتم بازار آهن يك اصفهاني امد از يك بازاري بزرگ نزديك به100 ميليون آهن خريد((( جريان مال 10 سال پيش هست))) بدون هيچ چكي ومدركي آهن ها رو بار زد ورفت
بعد از اون بازاري پرسيدم از طرف چيزي نگرفتي؟ چطور ميخواي ازش پول بگيري بعد بدون مدرك؟
گفت موقعش برسه خودش پولم رو مياره
پرسيداگر نياورد چي؟
گفت اينقدر آدم دارم بفرستم اصفهان برام با100 ميليون پول نقد برگردن

[تصویر: 63740478307662590299.jpg]
 تشکر شده توسط: Delta.H , kave , مهدی گل محمدی , jahanagahi , mjdehghani , dara , vahid61 , مهدی 1 , 3ObHaN , Mind , tondar12 , mohsen k1 , mohammadshamosi , maxsoulfly , بيلا بالا , M3HDI , mir abbas , حامد , ناصر صادقی , tarfand
12-17-2012, 11:10 AM
ارسال: #5
چون کار ما حالت تولیدی داره ، مشتریانمون هم ثابت هستند .
هر مشتری جدیدی که می خواد به سیستممون اضافه بشه ، باهاش صحبت می کنیم که یکی دو فاکتور اول را نقد پرداخت کنه و بالطبع 10 درصد هم زیر فاکتور براش تخفیف نقدی منظور می کنیم (فاکتور مشتری متفرقه ، یا فاکتور مشتری نقدی براش صادر می کنیم ) . بعد از چند بار که باهاش معامله کردیم و محلش را شناسایی کردیم و .. روزی که بخواد داخل کامپیوتر حساب به نام خودش باز کنیم . باید بیاد اونجا و یک قرارداد + یک عدد سفته که به قرارداد خام منگنه شده و قبلا خودمون تهیه کردیم را امضا کنه . توی مت قرارداد یک سری موارد هست که در صورتی که بخواییم قانونی اقدام کنیم دستمون بازه بازه .

بعد از این ماجرا ها در طول هفته مشتری میاد و جنس می بره و قرار بر اینه که پنج شنبه به پنج شنبه چک ها و نقدی های کل طول هفته را پرداخت کنه ، معمولا چک مشتری می دن که پشت چک ها را ازشون امضا می گیریم . اگر یک هفته تصویه نکرد و جمع حسابش از کل سفته ای که پیشمون داره کمتر باشه ، مشکلی نیست ، میگیم تا پنج شنبه دیگه به دستمون برسونه ، اگر تا پنج شنبه هفته آینده تصویه حساب کرد که هیچ ، و گرنه به مدت یک هفته آینده اش بهش جنس نمی دیم و اگر باز هم نیامد قرارداش و سفته هاش می ره دست وکیل .
باهاش تماس می گیریم که فلانی سفته هات دست فلان وکیل هست ، یک هفته دیگه وقت داری بری دفتر وکیل و تسویه حساب کنی و گرنه دیگه دست ما نیست ، اگر رفت (که معمولا می ره ) مشکل حل شده و اگر پیش وکیل هم نرفت ، دیگه خود وکیل کارهای قانونیش را انجام می ده ، هزینه های وکالت را هم مطابق قرارداد از بدهکار گرفته و پرداخت می شه .

اما اگر چکی برگشت بخوره ، تماس میگیریم با صاحب اصلی حساب و باهاش صحبت می کنیم ، اگر فراموش کرده باشه و یا مهلت یکی دو روزه بخواد با خودش صحبت می کنیم که بریزه به حساب ، در غیر اینصورت با کسی که چک را بهمون خرج کرده تماس می گیریم که بیاد مبلغ را پرداخت کنه و چک را بگیره . که روی روالش اینه که پول بیاره و چک را بگیره ، ولی خیلی پیش می یاد که خود خرج کننده هم نداره بنابراین میاد رسید می ده و چک را می گیره می بره نقد می کنه و میاره ، که این موارد معمولا زیر 7 روز باید انجام بشه .
اما اگر چک را نقد نکرد ، چون پیشمون سفته و قرارداد را داره ، همزمان چک و سفته مطابق همون شرحی که دادیم می ره دست وکیلمون .

پ ن : قبلا که اینطوری عمل نمی کردیم به هر کسی که جنس چکی فروختیم و باهاش قرارداد و سفته نداشتیم ، و چکش برگشت خورد ،عملا هیچ کاری نتوانستیم بکنیم و دستمون به هیچ جا بند نبود . چون چک قوانین بدی داره و به این راحتی ها نمی شه پیگیریش کرد

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: vahid61 , 3ObHaN , Mind , tondar12 , goldmen , mohsen k1 , mohammadshamosi , maxsoulfly , dara , بيلا بالا , فرهاد قربانی , M3HDI , mir abbas , jahanagahi , حامد , sajjad , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی , tarfand
12-17-2012, 12:29 PM
ارسال: #6
به نظر من
قبل از هر فروش یا همکاری
ابتدا یک قرارداد درست و حسابی آماده کنید
و حتما حتما به یک وکیل نشون بدید و مشورت کنید ، که اگه جایی از قرارداد مشکل داره یا ناقص هست را درست کنید
و مورد بعدی اینکه
همونطور که دوستمون گفتند ، سعی کنید در معاملات اول به صورت نقدی کار کنید
و خوب مشتریتون رو بشناسید
من هم همین مشکلات رو داشتم و از خیلی ها ضرر دیدم ( چه آشنا چه غریبه )
ولی دیگه حساب دوست و آشنایی رو کنار گذاشتم ، چون کسب و کار با موارد دیگه فرق داره ( به قول گفتنی : حساب حسابه ، کاکا برادر! )
نه اینکه ملاحظه ای در کار نباشه ولی حد و مرزی باید قائل شد.

در دنیا یک نفر فقط وجود دارد که باید سعی کنیم

همیشه از او بهتر باشیم

و آن کسی نیست جز گذشته خودمان!
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط: کامیار کاظمی , goldmen , vahid61 , maxsoulfly , dara , mahdi77 , بيلا بالا , مسعود کوچولو , فرهاد قربانی , M3HDI , mir abbas , tondar12 , jahanagahi , مهدی 1 , حامد , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی
12-17-2012, 03:44 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 12-17-2012 03:47 PM، توسط فرهاد قربانی.)
ارسال: #7
با تشکر از تمامی عزیزانی که تو این بحث شرکت میکنند.
تا اینجا ما چند نکته رو فهمیدیم.
1-اوایل کار در یکی دو مرحله بصورت نقدی.(جهت اشنایی بیشتر)
2-تنظیم قرارداد با مشتری و اعتبار بصورت دفتری .
3-وصول طلب توسط وکیل.
4- وصول طلب توسط شر خر.(من این بند رو قبول ندارم.)چنانچه دوستان موافق این کار میتونند از بند ،دفاعیات خودشون اعلام بکنند.تا در مورد این بند هم بحث و گفتگو کنیم.
تا اینجا شد 4ترفند،منتظر نظرات ارزشمندتون هستیم. موفق باشید.
یک ترفند دیگر:امضای فاکتور صادره توسط شما از خریدار: اگر دقت کرده باشید زیر هر فاکتور فروش امضای خریدار و فروشنده موجود هست.امضای خریدار به منزله سند بدهی میباشد.

گروه برتر،برتر از همه
 تشکر شده توسط: M3HDI , مسعود کوچولو , مهدی 1 , maxsoulfly , jahanagahi , حامد , mir abbas , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی , tarfand
12-17-2012, 04:08 PM
ارسال: #8
کار و روش آقا مهدی ، درسته منتهی یکم خشنه ! و شاید آقا میرعباس نتونه این کار رو انجام بده

به نظر من تا شناختی از مشتری پیدا نکردید ، اصلا چک قبول نکنید

و اینکه طمع هم نکنید

مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو

http://s4.picofile.com/file/7806722254/emza01.png
 تشکر شده توسط: مهدی 1 , فرهاد قربانی , maxsoulfly , Mind , jahanagahi , حامد , mir abbas , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی , tarfand
12-17-2012, 04:12 PM
ارسال: #9
(12-17-2012 03:44 PM)فرهاد قربانی نوشته شده توسط:  یک ترفند دیگر:امضای فاکتور صادره توسط شما از خریدار: اگر دقت کرده باشید زیر هر فاکتور فروش امضای خریدار و فروشنده موجود هست.امضای خریدار به منزله سند بدهی میباشد.

موقع صدور فاکتور خریدار اصلی زیر فاکتور را امضا می کنه (همونی که چک داده )
اگر چک مشتری را خرج می کنه ، پشت چک مشتری را امضا می کنه و توی فاکتور شرح چک ها نوشته می شه و زیرش را امضا می کنه
موقع تحویل جنس از انبار یا کارگاه یا کارخانه ، رسید تحویل کالا توسط مسئول انبار از مشتری یا نماینده وی امضا گرفته می شود . در صورتی که وانت یا ماشین سنگین فرستاده باشه ، بارنامه یا فیش پیک یا وانت گرفته می شه و راننده زیرش قید می کنه اجناس صجیح و سالم جهت تحویل به آقای ایکس تحویل گرفته شد

اما تو پست قبلی هم گفتم چون چک جنبه حقوقی پیدا کرده زیاد نمی شه روش مانور داد . و در صورتی می شه روی چک حکم قضایی گرفت که چک نقدی گرفته شده باشه و همانروز هم بره بانک که معمولا یک درصد اوقات هم چک ها اینجوری نیست . بنابراین ما روی چک اقدام نمی کنیم بلکه اقدام روی سفته هست .

به عمل کار براید ، به سخن دانی و سخنرانی نیست

درد من تنهایی نیست ، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت ، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خدا می دانند. (( گاندی ))

.
 تشکر شده توسط: M3HDI , فرهاد قربانی , بيلا بالا , maxsoulfly , jahanagahi , حامد , Mind , mir abbas , مهدی گل محمدی , ناصر صادقی
12-17-2012, 04:16 PM
ارسال: #10
یک مسئله مهم که هست اینه که بعضی جنسها جهت فروش ،مشتری تو نوبت داره مثل قند و روغن و یا یک سری جنسها هست که نمایندگی داره و شرکت تبلیغات میکنه و نماینده جهت فروش مشکل مشتری ندارد حتی نقدی مثل تک ماکارون و... ولی بعضی کارها مثل فروش عمده خشکبار مستلزم این هست که حتما بین دوطرف چک رد و بدل بشه .
بحث اعتماد هم متاسفانه از اول که بی اعتمادی نیست ولی یک تاجر که بسیار معتبر هست و میلیاردر نیز هست اگر ورشکست بشه مطمئنا خیلی از خرده کاسبهای که همون عمده فرشها باشند را با خود میکشه پایین که چه با شکایت و چه به غیر از شکایت راه به هیچ جایی نمیبرد.

منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.
 تشکر شده توسط: فرهاد قربانی , بيلا بالا , maxsoulfly , tondar12 , jahanagahi , حامد , Mind , M3HDI , مهدی گل محمدی , mortizmortiz , ناصر صادقی , tarfand , amirreza6794
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اول خبر بد را بشنويم يا خبر خوب را ؟ يادداشتي از هاروي مك كي samiar afshari 0 451 03-09-2015 04:44 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  درس‌های مدیریتی آموزنده/ یادداشت هاروی مک‌کی، مولف کتاب پرفروش شنا با کوسه‌ها samiar afshari 0 1,038 03-08-2015 09:11 PM
آخرین ارسال: samiar afshari
  یک تکنیک ساده برای اینکه وقت را از دست ندهید.... mallarme 3 1,386 05-23-2014 11:26 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  تکنیک های ساده برای پس انداز و کسب امنیت مالی کامیار کاظمی 5 2,315 05-23-2014 11:24 PM
آخرین ارسال: abdolhossein
  از کجا شروع کنیم؟ jahanagahi 19 2,645 07-30-2013 03:15 PM
آخرین ارسال: poldar
  وقتی پول از حسابمان کسرشد و برنگشت چه کنیم؟ mallarme 0 654 12-07-2012 04:00 PM
آخرین ارسال: mallarme
  استراتژی های ورود بازارهای جهانی jahanagahi 0 932 07-03-2011 08:50 PM
آخرین ارسال: jahanagahi
  شیوه‌های مدیریتی در 9 کشور دنیا کامیار کاظمی 4 1,916 06-05-2011 04:57 PM
آخرین ارسال: jahanagahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
تماس با ما | سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | آرشیو | پیوند سایتی RSS