سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
دو روش جالب برای فروش محصولات - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش میلیاردرها (/forumdisplay.php?fid=107)
+--- انجمن: یادگیری یک مهارت برای میلیاردر شدن (/forumdisplay.php?fid=39)
+--- موضوع: دو روش جالب برای فروش محصولات (/showthread.php?tid=8349)

صفحه ها: 1 2

دو روش جالب برای فروش محصولات - sina3965 - 05-15-2013 10:59 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز

تو کتابی دو روش جالب درباره فروش خوندم دیدم بد نیست با دوستان مرورش کنیم
1- امکان نه گفتن رو از مشتری بگیرید!!!!!!!!!
اشتباه نکنید، قرار نیست کسی رو به کاری مجبور کنیم بلکه میشه گفت یه جور ترغیب مشتری به حساب میاد بذارین با یه مثال بحث و ادامه بدم ، یه روز یه ایده جالب به ذهن خانمی که بستنی فروش بود رسید . باخودش گفت:چی میشه اگه همراه بستنی تخم مرغ بفروشم!!!Huh (تخم مرغ رو با بستنی ترکیب میکنن البته من تو ایران که ندیدم) خب یه تعدادی تخم مرغ خرید و هربار که مشتری میومد یه بستنی بگیره، می پرسید : یه تخم مرغ بزنم یا دو تا(دقت کنید نمی پرسید تخم مرغ میخواین براتون ترکیب کنم تو بستنی که مشتری راحت بگه:نه، لازم نیست ) خب مشتری هم تو حالت انفعال قرار میگرفت میگفت :یکی یا دو تا !!! کمتر کسی بود که بود که بگه: نه ممنونConfused
امیدوارم که توضیحاتم تا اینجاروشن بوده باشه.
حالا میریم سراغ روش دوم اسمش گذاشتم فروش جزئی از کل
یعنی اینکه به فرض مثال شما نمایشگاه ماشین داری، اگه تو نمایشگاه،محصولاتی مثل دستگاه پخش و ... رو داشته باشی و در صورتی که یه مشتری بیاد و سیستم پخش ازت بگیره احتمال اینکه ماشین رو هم از بخره خیلی زیاد میشه چون سیستم پخش که بدون ماشین بدرد طرف نمیخوره برای همین به احتمال زیاد ماشین رو هم از شما میخره.10_004

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - goldmen - 05-15-2013 11:19 AM

(05-15-2013 10:59 AM)sina3965 نوشته شده توسط:  حالا میریم سراغ روش دوم اسمش گذاشتم فروش جزئی از کل
یعنی اینکه به فرض مثال شما نمایشگاه ماشین داری، اگه تو نمایشگاه،محصولاتی مثل دستگاه پخش و ... رو داشته باشی و در صورتی که یه مشتری بیاد و سیستم پخش ازت بگیره احتمال اینکه ماشین رو هم از بخره خیلی زیاد میشه چون سیستم پخش که بدون ماشین بدرد طرف نمیخوره برای همین به احتمال زیاد ماشین رو هم از شما میخره.10_004
[/size][/size]

كسي رو سراغ ندارم بخاطر سيستم پخش رفته باشه ماشين خريده باشه
ولي همه براي ماشينشان ميرن سيستم پخش ميخرند

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - yu3f - 05-15-2013 11:21 AM

روش جزئی از کل روشی درست است اما مثالی ک فرمودین چندان درست نیست. رجوع شود ب داستان پسرک فروشنده ک قایق فروخت و...

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - Delta.H - 05-15-2013 11:42 AM

با تشکر از شما
به نظر من روش اول هم در ایران متأسفانه به شکل بدی توسط بسیاری از فروشندگان آموزش ندیده بکار می رود مثلاً شما وارد بوتیک لباس می شوید در حالی که فرصتی برای نگاه کردن و آشنایی با جو فروشگاه نیاز دارید فروشنده دنبال شما افتاده و شروع به پرسش هایی می کند که فکر می کند با مطرح کردنشان شما را در برابر عمل انجام شده (خرید) قرار دهد سئوالاتی مانند شلوار می خواهید؟ سایز چند می پوشید؟ و انتظار دارند بگویید شماره A تا رسماً مرحله فروش را شروع کرده و چندین نمونه را جلوی شما بگذارند در حالی که شما هنوز به مرحله تصمیم گیری و انتخاب نرسیده اید! من شخصاً این روش را اصلاً نمی پسندم و بدون جواب دادن به سئوال فروشنده، فروشگاه را ترک میکنم!
بنابراین این ترفند باید بسیار هوشمندانه به کار برده شود به شکلی که خریدار احساس کند می خواهید به او کمک کنید نه اینکه دارید سعی می کنید او را به خرید مجبور یا به هر شکلی ترغیب کنید چون احتمال اینکه حالت تدافعی گرفته و فروشگاه شما را ترک کند زیاد خواهد بود.

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - امیدواربه خدا - 05-16-2013 07:39 AM

من سه سال مغزه داشتم و روسری میفروختم
میگفتن میتونی مشتری طوری جذب کنی که هر طور شده ازت خرید کنه
ولی هیچ دوست نداشتم. وقتی یک مشتری میومد و ازم روسری قرمز میخواست، فقط میگفتم شرمنده ندارم.
ولی خیلی ها بهم میگفتن که میتونم با زبان بازی مشتری را وادار به خرید روسری آبی بکنم.
از حرفهایی مانند الان آبی مده. چقده بهتون میاد. خودم ازش دارم و راضی هستم.....
ولی این کار رو کلاه برداری میدونستم
هیچی دیگه ورشکست شدم رفت!

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - sina3965 - 05-16-2013 09:33 AM

(05-15-2013 11:19 AM)goldmen نوشته شده توسط:  
(05-15-2013 10:59 AM)sina3965 نوشته شده توسط:  حالا میریم سراغ روش دوم اسمش گذاشتم فروش جزئی از کل
[/size][/size]

فکر کنم منظورم رو خوب بروز ندادم طرف میاد ماشین بخره خب ، شما آپشن های دیگه هم بهش ارائه میدین به همین دلیل احتمال خرید از شما بالا میره ولی در کل قبول دارم مثالش خیلی خوب نبود

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - poorian - 05-16-2013 10:00 AM

خیلی خوب بود به نظرم...آموزنده بود.
حالا یه مشکلی هم داشت،نفر اول هم بهش اشاره کرد...چرا بنده خدا رو دلسرد می کنین؟
تشویقش کنیم تا دفعه بعد عم بنویسه!10_004

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - m-jalalvand - 05-16-2013 10:53 AM

(05-15-2013 10:59 AM)sina3965 نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز

تو کتابی دو روش جالب درباره فروش خوندم دیدم بد نیست با دوستان مرورش کنیم
1- امکان نه گفتن رو از مشتری بگیرید!!!!!!!!!
اشتباه نکنید، قرار نیست کسی رو به کاری مجبور کنیم بلکه میشه گفت یه جور ترغیب مشتری به حساب میاد بذارین با یه مثال بحث و ادامه بدم ، یه روز یه ایده جالب به ذهن خانمی که بستنی فروش بود رسید . باخودش گفت:چی میشه اگه همراه بستنی تخم مرغ بفروشم!!!Huh (تخم مرغ رو با بستنی ترکیب میکنن البته من تو ایران که ندیدم) خب یه تعدادی تخم مرغ خرید و هربار که مشتری میومد یه بستنی بگیره، می پرسید : یه تخم مرغ بزنم یا دو تا(دقت کنید نمی پرسید تخم مرغ میخواین براتون ترکیب کنم تو بستنی که مشتری راحت بگه:نه، لازم نیست ) خب مشتری هم تو حالت انفعال قرار میگرفت میگفت :یکی یا دو تا !!! کمتر کسی بود که بود که بگه: نه ممنونConfused
امیدوارم که توضیحاتم تا اینجاروشن بوده باشه.
حالا میریم سراغ روش دوم اسمش گذاشتم فروش جزئی از کل

سلام دوست عزيز
راستشو بخواي من زياد از موضوعي كه باز كرده بودي سر درنياوردم و با توضيحات دوستان فهميدم چي رو ميخواي توضيح بدي
ببين دوست عزيز ، مورد اول كه گفتي درسته كه روش خوبيه براي فروش جنس اما يه اشتباه كشنده تووش هست و اون اينكه اعتماد مشتري بهت كم ميشه و ديگه پيشت نمياد.مثال بارزش مغازه هاي پاسا‍ژ وحدت امامزاده حسن.يه بار برو ببين چطوري بهت جنس ميدن.يه حرفي هست كه ميگه هزينه نگهداري يه مشتري كمتر از هزينه پيدا كردن مشتري هاي جديده
صحبتت دومت : در مورد بعضي از كالاهاي خاص صادقه.دوستان هم اشاره كردند.

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - Fela.Want - 05-16-2013 12:13 PM

من از این موضوع یه برداشت دارم
اونم اینه که برای من که می خوام یه رستوران داشته باشم
ایده ی خوبیه...
جای اینکه سوال کنم به طور مثال سالاد یا نوشابه میل می کنید؟
بپرسم:
چه نوشابه یا چه سالادی میل دارید؟
من با این روش مشتری رو مجبور نمی کنم از سالاد یا نوشابه ی مغازه ی من برداره
اما ازش سوالی می پرسم که چه نوع سالاد یا نوشابه ای دوست داره..
واقعا موضوع خوبیه
طرز بیان ما توی فروش واقعا مهمه...
البته هنوز نیاز به تفکر داره این موضوع...

RE: دو روش جالب برای فروش محصولات - elena65 - 05-17-2013 04:43 PM

(05-15-2013 11:19 AM)goldmen نوشته شده توسط:  
[/size][/size]

اینو خداییش راست گفتی10_003،مگه اینکه یکی خیلی وضعش خوب باشه با پول تو جیبیش بخواد بره ماشین بخره