سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
احداث مرکز تشخیص رنگ خودرو - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: بخش اعضای سایت (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- انجمن: مشاوره با اساتید (/forumdisplay.php?fid=127)
+--- موضوع: احداث مرکز تشخیص رنگ خودرو (/showthread.php?tid=14080)

احداث مرکز تشخیص رنگ خودرو - .Ramin - 09-14-2015 03:42 AM

سلام
عزیزان بنده طی مسافرتی که اخیرا به مشهد داشتم چند مرکز تشخیص رنگ خودرو در سطح شهر دیدم ، البته آنچنان به مرکز شباهت نداشتن و یه مغازه معمولی اما با روشنایی بالا بود با چند دستگاه و . . .

بعد از برگشتن به شهر خودم ، طبق تحقیقاتی که داشتم متوجه شدم هیچ مرکز تشخیص رنگ خودرو به اون معنا وجود نداره و مردم صرفأ به دیده ها ، تجربیات و تشخیص خودشون توی معاملات ماشین بسنده میکنن و بعضی هم به صافکار و نقاش ها مراجعه میکنن تا با پرداخت مبلغی به اون صافکار یا نقاش در مورد صحت سلامت بدنه و شاسی ماشین اطلاعاتی کسب کنن

از طرفی هم باید بگم که به دلیل حجم بسیار زیاد واردات خودروهای خارجی دست دوم در شهر من ، وجود یه مرکز تشخیص رنگ خودرو خیلی میتونه سود آور باشه چون اکثر واردکنندگان ماشین به منطقه آزاد ، ماشین های کارکرده و تصادفی که در کشورهای عربی بازسازی شدن رو وارد میکنن که سود بیشتری ببرن و از این رو مردم به فروشندگان ماشین اصصصلا اعتماد ندارن بنابراین علاوه بر ماشین های ایرانی وجود ماشین های خارجی هم پتانسیل موفقیت اینکار رو به نظرم افزایش خواهد داد.

حالا میخواستم بدونم احداث یک همچین مرکزی چقدر هزینه در پی خواهد داشت؟

چقدر باید صرف خرید دستگاه های مدرن و دقیق بکنم؟

خودم اطلاعات فنی بالایی از ماشین دارم و به عبارتی ماشین باز هستم و علاقه دارم ولی اطلاعات عملی در این خصوص ندارم

با این توضیحاتی که عرض کردم به نظر شما عملی کردن این کار میتونه باعث موفقیت من بشه؟

چه کارهایی باید انجام بدم که درصد احتمال موفقیت من رو افزایش بده؟
ممنون10_004

RE: احداث مرکز تشخیص رنگ خودرو - reza.rs2 - 09-14-2015 09:46 PM

مگه تشخیص رنگ نیاز به دستگاه داره؟ تا جایی که من می دونم با کمک قلم آهن ربایی که قیمتی نداره تشخیص صورت میگیره.
اگر توی نت بگردید موارد زیادی که موقع خرید خودرو باید چک بشه برای سلامت خودرو و عیب یابی اون ذکر شده. مثلا رنگ آبی اگزوز نشونه روغن سوزی و عیب سنگین موتوره.
فکر کنم به صورت سیار میشه کار کرد. همچنین در مورد رنگ ممکنه اون قدر تصادف شدید بوده باشه که کلا قطعه بدنه جدید انداخته باشه. که اینم تشخیصش قلق داره. یا مثلا چپ شدگی ماشین

RE: احداث مرکز تشخیص رنگ خودرو - weblox - 09-17-2015 08:03 PM

یه آقای مشهدی تو شهر ما همین مرکز ( مغازه با تعداد مهتابی بالا ) را راه اندازی کرده ولی اصلا راضی نیست.خودش می گه تو شهر های دیگه همکاراش زدن خیلی موفق بودن

RE: احداث مرکز تشخیص رنگ خودرو - BEYOND - 09-18-2015 11:35 AM

درود

به این سایت سر بزنید. یکی از مراکز معتبر که تو مراکز استان‌ها نماینده داره.
hamrah-mechanic.com