سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران
طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - نسخه قابل چاپ

+- سایت کارآفرینی میلیاردرهای آینده ایران (http://forum.unc-co.ir)
+-- انجمن: کارگروه های کارهای عملی سایت (/forumdisplay.php?fid=114)
+--- انجمن: كارگروه كشاورزي (/forumdisplay.php?fid=117)
+--- موضوع: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم (/showthread.php?tid=12847)

طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - abnilboy - 02-17-2015 09:10 PM

سلام
کسی طرحی برای ابیاری با اب خیلی کم رو داره ؟
طرحش طوری باشه که نیاز به برق نباشه؟
بیشترین بازدهی رو هم داشته باشه؟

RE: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - اقاي ايـــده - 02-18-2015 12:12 AM

درود
مراجعه كنيد به جهاد كشاورزي شهرتان بهترين مشاوران هستند

اما در كل اگر ميخواهيد هزينه كم صرف كنيد ميتونيد ابياري بطري رو استفاده كنيد(مثل سرم توي بيمارستان ها)اما خوب با وجود درختان زياد كار سختي هست پر كردن و بطري هاي فراوان

روش دوم ابياري قطره اي بصورت لوله كشي هست
شما فرضا زمين مربع هست. سه رديف درخت داريد. لوله كشي اصلي شما اينطوري هست به شكلE لوله اصليI هست قطرش بايد از همه بزرگتر باشه بخاطر جريان اب. لوله هاي فرعي قطرش كم متر ميشه. بعد از اون لوله هاي فرعي براي هر درخت يك شلنگ ميكشيد. يا با جوي كشي درخت هارو در يك مسير قرار ميديد و اب رو از اول جوي رها ميكنيد.

موفق باشيد

RE: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - شاهکار طبیعت - 04-12-2015 12:37 AM

(02-18-2015 12:12 AM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط:  درود

اما در كل اگر ميخواهيد هزينه كم صرف كنيد ميتونيد ابياري بطري رو استفاده كنيد(مثل سرم توي بيمارستان ها)اما خوب با وجود درختان زياد كار سختي هست پر كردن و بطري هاي فراوان

شما فرضا زمين مربع هست. سه رديف درخت داريد. لوله كشي اصلي شما اينطوري هست به شكلE لوله اصليI هست قطرش بايد از همه بزرگتر باشه بخاطر جريان اب. لوله هاي فرعي قطرش كم متر ميشه. بعد از اون لوله هاي فرعي براي هر درخت يك شلنگ ميكشيد. يا با جوي كشي درخت هارو در يك مسير قرار ميديد و اب رو از اول جوي رها ميكنيد.

موفق باشيد

فکر نمی کنی اینایی که گفتی با سوال دوستمون که پرسیده:
کاملا متفاوته؟!

RE: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - samiar afshari - 04-12-2015 01:32 AM

(04-12-2015 12:37 AM)شاهکار طبیعت نوشته شده توسط:  
(02-18-2015 12:12 AM)اقاي ايـــده نوشته شده توسط:  درود

موفق باشيد

فکر نمی کنی اینایی که گفتی با سوال دوستمون که پرسیده:
کاملا متفاوته؟!

دوست عزیز، پیشنهاد آقای ایده کاملا معقولانه بود
چرا که: 1- آبیاری با آب کم تو کجای دنیا مرسومه؟ جز با آبیاری قطره ای! ( درخت آب میخواد نه چیز دیگه )
2- شما اگر پیشنهادی دارید، ارائه دهید.

در جواب دوست خوبم آقای abnilboy:
بهترین کار همین آبیاری قطره ای هست.
و البته ماده جدیدی بنام هیدروپلاس که در زیر درخت قرار داده میشود و آب رو بجای اینکه هدر بره به ژل آب تبدیل میکنه و در مدت زمان طولانی هم اگه به درخت آب ندین، درخت از همان ژل استفاده میکند.
متن خبرشو سرچ کردم که بیشتر آشنا بشین - برای اطلاع بیشتر هم سرچ کنید ( البته خودم دارم روی این طرح کار میکنم و به زودی در انجمن قرار میدم )
متن خبر ایرنا

RE: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - cooch - 04-22-2015 04:11 PM

من هم یک لیتر در ثانیه در داخل کوه رسی آب بدون صاحب شور و تلخ پیدا کردم پس از اخذ آن از منابع طبیعی باهاش چکار کنم؟استخر ژئوممبران؟نوع آبیاری؟ انار؟ پسته؟ کروکودیل؟ ماهی؟(محل تردد آهو هم هست)

RE: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - davaran - 04-22-2015 11:39 PM

اگر جایی داشته باشید که کمی ارتفاع داشت باشد می توانید اب را به مخزن هدایت کنید و بعد ابیاری قطره ای کنید .. اختلاف سطح نیاز شما را به برق برطرف می کند

RE: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - mas - 04-25-2015 08:05 PM

همون آب کمی که داری چطوری هست ؟ داخل چاه هست ؟ عمقش چند متره ؟ آب قنات هست ؟شیب زمین چطوریه ؟ شکل هندسی زمین چطوریه ؟یکم اطلاعات می دادی . پمپ های خورشیدی هم هست که من استفاده نکردم اگه دوستان کسی استفاده کرده بگه چطوریه؟یه طرح دیگه ترکیبی از آبیاری کوزه ای و قطه ای هست یعنی سیستم قطره ای وارد هر کوزه بشه کوزه های 5 لیتری کلی از همدان بخری دونه ای 3000 تومان هست میبد هم قیمت بگیر منتها استفاده از کوزه اگه آبت شور باشه نمی دونم جواب بده یا نه و یه چیز دیگه کوزه رو باید سال به سال تعدادش رو بیشتر کنی توی سایه انداز ریشه و یکم سه بعدی توی زمین بکاری یعنی اولی در سطح زمین دومی نقطه مقابل نیم متر زیر زمین و بسته به درختت الی آخر البته این اطلاعات استفاده از کوزه رو از یه پسته کار دامغانی گرفتم و فکر کنم با روش قطره ای تلفیق کنی درصد تلفات اب به نزدیک صفر درصد می رسه میشه روش تحقیق تجربی کرد خودم توفکرشم تو قزوین تو باغ امتحان کنم کوزه اش رو هم گرفتم .خوشحال می شم اگه دوستان تجربه ای دارن به همه بگن . ممنون

RE: طرحی برای ابیاری باغ 4 هکتاری پسته با اب خیلی کم - niazpayam - 10-28-2015 08:46 PM

آبیاری قطره ای. فشار میخواد
شما اول باید تکنولوژی کاشت رو تغییر بدی بعد روش آبیاری
دنباله روش های آبیاری دیگری باش

متاسفانه من پول میگیرم بعد حرف میزنم اونم واسه زمین چند صد هکتار به بالا